x
Tuniklerde Seçim Yaparken

Tuniklerde Seçim Yaparken

08 Haziran 2020

Tuniklerde seçim yaparken dikkat etmeniz gereken önemli bir özellik de boy konusunda olmalıdır. Öncelikle tuniklerin bir çok boyunun ve çeşidinin olduğunu söyledik. Ancak bu boylardan hangisini tercih etmeniz konusunda kendi boyunuza uygun tercihlerde bulunmanız gerekiyor. Tunik boy seçiminde öncelikle tunikten tuniğe oldukça fark olduğunu bilmelisiniz. bu sebeple internet alışverişlerinizde tunik alışverişi yaparken boy ölçülerinize uyup uymayacağını mutlaka kontrol etmeniz gerekiyor. Diğer yandan tuniklerde sonradan kestirme hiç şık durmuyor. Bu sebeple alışveriş yaparken dikkalice bakmanızda hatta giyerek ve deneyerek tunik almanızda fayda var. tesettür tunik seçeneği çok olsa da kenid ölçülerinize göre aldığınız zaman şık olacağınızı bilmelisiniz.

Tuniklerde Boy Orantısı

Tunikler belirli kalıplarda üretilen tesettür kıyafetleridir. Bu sebeple her boya ayrı ölçüler yapılarak ayrı orantılarda üretilir. Kimi zaman uzun boylu tuniklerin model farklılaşmasından yararlanarak alta doğru daha geniş kesim inen yapılarının da olduğunu biliyoruz. Bu durum bizi tuniklerde orantısal olarak bir sonuza götürüyor. Tunik boylarının bu şekilde orantısal olması daha sonra tuniklerde kesim yapılmak istendiği zaman belirli bazı sorunların doğmasına da sebep olabiliyor. Tesettür tunik boylarının bu şekilde hazırlanması ve hazır elbiseler olması daha sonra yapılacak değişikliklerde şık sonuçlar doğmasına engel olabiliyor.

Tunikler Kestirilir Mi

Tuniğin kesilmesi zorunlu olmadıkça yapılmamalıdır. Hazır tuniklerin kesilmesi şık ve düzgün bir oran doğurmaz. Tunik boylarının hazır kalıplara göre üretilmesi ve belirli bir boy standardındaki kadınlar için üretilmesi nedeniyle sonradan kesimler hoş durmayabilir. Tesettür tunik modellerinden birini ne kadar beğenirseniz beğenin boyunuz olmuyorsa almayın. Çünkü şık ve hoş bir görüntü yakalayım derken rüküş ve orantısız bir kıyafet giymiş olursunuz.

Tunik Boyu

Tunik boyunu belirleyen asıl etken her zaman kendi boyunuz olmalıdır. Uzun bir tuniği beğenmiş olabilirsiniz. Çok beğenseniz bile kısa boylu bir yapınız varsa mecbur kalmadıkça bu boylarda tunik tercihi yapmaktan uzak durun. Çünkü tunikler rahat ve şık bir görünüm elde etmeniz için üretiliyor. Ancak yapınıza ve beden ölçülerinize uymayan tunikler sizi bu durumdan oldukça uzaklaştırır.

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.