x

Tesettür Kaban Modelleri

İslami kaidelere uygun giyinmek isteyen kadınların tercihi tesettür modası, ülkemizde oldukça yüksek hacime sahiptir. Kadınların doğru bulduğu dini değerler sonucunda var olan ve son yıllarda pazar payı iyice artan tesettür giyiminde modacıların da katkısı oldukça fazladır. Gerek tesettür kaban modelleri gerekse diğer giyim türlerinde çok sayıda seçeneği tesettürlü kadınlara sunmaktadırlar. Özellikle muhafazakâr kadınlar dini değerlere bağlı kalınarak üretilen kaban ve kap ürünlerini keyifle giymektedir.

Tesettür Kaban Tercihinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Son zamanlarda ülkemizde artan satışlar dolasıyla yeni tesettür markaları pazarda kendine yer edinmişim. Kimi global markalar da muhafazakâr kitleye uyumlu kıyafetler üretmeye başlamıştır. Sadece alışveriş merkezleri ve dükkanlar değil internet aracılığıyla da tesettür kaban modelleri geliştirilmeye devam etmektedir. Kadınların kaban alışverişi yaparken dikkat etmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Kabanlar daha çok kış mevsiminde ön plana çıkar.

Aslında mevsimlik kabanlar da mevcuttur. Çünkü günümüzde yaşanan iklim değişiklikleri, bahar aylarında da mevsimlik kaban modelleri giymeyi gerekli kılmaktadır. Bu nedenle tesettür kaban alırken öncelikle hangi mevsim için giyilmek istendiğine karar verilmelidir. Soğuğun yoğun hissedildiği kış aylarında kullanılacak bir ürün isteniliyorsa daha kalın ve kaşe kumaşlar tercih edilmelidir. Hatta yaka kısımlarında kürk detayları bulunan kaban modelleri kullanılabilir. Eğer bahar aylarında kullanılacak bir kaban ihtiyaçsa ince kumaşlar ve trençkot tarzı modeller kullanılmalıdır.

Şıklığın Tamamlayıcısı Kabanlar

Tesettür modasının birbirinden farklı kombinleri bulunmaktadır. Özellikle türban, ayakkabı ve çanta gibi tamamlayıcıları kullanmak modern ve dini bir çizgide kalmaya yardımcıdır. Kadınlar kıyafet renklerine uygun olan aksesuar desteği sayesinde oldukça görünmektedir. Kış aylarında bu şıklığın tamamlayıcısı kabanlar olmaktadır. Günümüzde sıklıkla karşımıza çıkan tesettür kaban modeli kapitone desen olarak bilinen modeldir.

Giyecek kişinin tercihine göre bu modelin bazıları yere kadar uzanmaktayken bazı modelleri ise diz hizasında son bulmaktadır. Genellikle kapüşon detayı sayesinde daha spor bir havaya sahip olan bu model, özellikle muhafazakâr genç kadınlar tarafından tercih edilmektedir.  Sık kullanılan bir başka tesettür kaban modeli ise kaşe kumaşla üretilen kabanlardır. Kumaş pantolonlar ve topuklu ayakkabılar ile kombin edildiğinde tarz sahibi kişilerin beğenisini kazanmaktadır. 

 

Filtre
Toplam 127 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.