x
Tesettürde Sade Şıklık Nasıl Yakalanır?

Tesettürde Sade Şıklık Nasıl Yakalanır?

23 Temmuz 2020

Kıyafet seçimleriniz içerisinde hem şık olmayı hem de sade olmayı tercih edenlerdenseniz ve bu konuda neler yapacağınızı düşüyorsanız, doğru adrestesiniz. Tercihler sadelik ve aynı zamanda şıklık içeriyorsa kıyafet seçimlerinde her türlü faktöre bakmak gerekiyor. Örneğin üst kıyafet seçimlerinde, kıyafetteki ince detaylar bizi istenilenin dışına sürüklüyor olabilir. Küçük detaylar gibi seçilen renklerde büyük önem taşımaktadır.

https://www.tesetturdunyasi.com.tr/tesettur-giyim-modelleri

Sadelik İçin Nelerden Uzak Durmalı?

Sadelikten yana kişiler öyle çok fazla göze batan ve dikkat çeken renklerden uzak durmalı. Kıyafetler fazla detay içermemeli, gözü yoran desenler, katlar, fırfırlar, büzgüler herhangi detayları içeren tarzda olmamalı. Tabii ki bu kesinlik bildiren bir tavsiye değildir. Çünkü bazı tesettür kıyafetlerindeki detaylar kıyafeti hem sadeliğe hem de şıklığa sürüklüyor olabilir.

Sade Kıyafetleri Kombinlerken Nelere Dikkat Etmeli?

Seçilecek renklerde bize tesettür kıyafetlerinde yardımcı olabilir, asil renkleri tercih  etmek kişileri sadeliğe götüren yolda ilk sıralarda yer almaktadır. Renkler gibi aynı şekilde takılan takılarda bu konuda önemlidir. Çünkü oldukça sade bir kıyafet içerisindeyken takılan takılar, yapılan kombini oldukça farklılaştırabiliyor. Bu anlamda takılar ciddi önem taşıyor. Seçtiğiniz parçaların fazla ışıltılı, fazla taşlı olmamasına, kısacası fazla gösteriş içermemesine dikkat etmelisiniz. Aynı şekilde sade bir kıyafet içerisinde seçilen takılar sizi sadelikten çıkarabilecekken, sade şıklığı yakalamanıza da büyük etkiler saplayabilir. Bu anlamda şıklığı yakalayabilmek adına zarif bir iki takı takmak, birkaç detay eklemek şıklık konusunda yardımcı olacaktır.

Sade Şıklıkta Ayakkabılar Nasıl Olmalı?

Bunlar dışında ayakkabı seçimleri de kıyafeti başka yönlere çekebilecek faktörler içerisinde yer almaktadır. Kıyafetleriniz altıma tercih edeceğiniz ayakkabılar ile kıyafetinizi sporlaştırabilirsiniz, klasikleştirebilirsiniz ve hatta abiyeleştirebilirsiniz. Tabii ki her tesettür kıyafetin altına uygun ayakkabıyı tercih  ediyoruz, ancak bazı kombinlere giyeceğiniz ayakkabı da yön verebilir. Bu durumlarda ayakkabı tercihlerinize dikkat etmelisiniz. Nasıl tarz istiyorsanız, ayakkabınızı da  o yönde almalı ve kullanmalısınız. Sadelik açısından ayakkabılar yardım ederken, şıklık konusunda da elbette yardım edebilir. Ayakkabılar üzerindeki güzel detaylar sade kıyafetleriniz içerisinde sizi aynı zamanda sizi şıklığa iten bir yol olabilir. Günümüz içerisinde akla hayale gelmeyen çeşitler bulunmaktadır. Bu çeşitler arasında sizde kendinize uygun olanı belirleyebilir ve hatta kendinize uygun olanı oluşturabilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.