x
Tesettür Moda Dünyası Hakkında

Tesettür Moda Dünyası Hakkında

16 Haziran 2020

Tesettür dünyası moda dünyasında aslında oldukça yeni bir akımı oluşturuyor. Çünkü yıllar boyunca moda dünyası bu alanda kıyafet giyen bayanları görmezden gelmişti. Ancak bu durum kapalı giyinen bayanların şık olmak istemeleriyle son buldu. Özellikle ilk olarak bu alanda açılan internet mağazaları tesettür dünyasında yeni bir akımın oluşmasına yardım etti. Bu şekilde bir zincir halinde ilk olarak tek tek açılan firmalar daha sonra bu alanda oldukça geniş bir Pazar ağının bulunduğunu farkederek sayıları giderek çoğaldı. Bu durum tesettür elbise fiyatları içinde olumlu bir sonuç yaratarak fiyatların düşmesine her kesimden kadının bu kıyafetlere rahatlıkla ulaşabilmesine yardım etti.

Elbise Ve fiyat

Elbiselerdeki fiyat farkı oluşumu normal kıyafetler için yani tesettürün dışında kalan kıyafetler için çeşitli kriterlerin olmasıyla değişiyor. Örneğin bir elbisede özel süslemelerin olması, el işinin olması, kullanılan kumaşın kalitesi bu elbisenin fiyatını etkileyen önemli unsurlardan birkaçını oluşturuyor. Ancak tesettür kıyafetler için fiyat araştırması yaptığımız zaman bu unsurların kimi zaman etkili olduğunu görürken kimi elbiselerde fiyatın bu unsurlardan etkilenmediğini görüyoruz. Tesettür elbise fiyatları çok kaliteli kumaş kullanıldığında veya el işi süslemelerin bulunduğunda bile internet üzerinden oldukça uygun fiyatlara satılıyor. Bu durum elbiselerde fiyatı belirleyen asıl unsurun ne olduğunu konusunda tesettür elbiselerde bir soru işareti olarak kalıyor. Çünkü kimi zaman çok güzel elbiselerin bile maliyetinin altında satıldığını görüyoruz.

Fiyatlandırma

Fiyatlandırma politikası tüm elbiseler için belirli koşulların gerçeklemesiyle yapılıyor. Ancak bu koşullara birde mağaza giderleri aklenerek elbise daha pahalı bir şekilde satılıyor. İnternet mağazacılığında ise bu giderler olmadığı için fiyatlar oldukça uygun fiyatlara satılabiliyor. Tesettür elbise fiyatları için bir araştırma yaptığınız zaman sizde göreceksiniz ki çok uygun fiyatlarda internette kıyafet satılıyor.

İnternet Alışverişlerinin Riskleri

Fiyat ne kadar uygun olursa olsun internetten alışveriş yapmanın bazı riskleri bulunuyor. Örneğin beden ve ölçülerin uymasına rağmen kıyafetlerin olmaması gibi. Bu durumda alışveriş yaptığınız siteye girerek iade ve değişim yapabilme hakkınızı kullanabilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.