x
Tesettür Giyimde Yaşa Göre Tercih Edilen Renkler

Tesettür Giyimde Yaşa Göre Tercih Edilen Renkler

07 Temmuz 2020

Her geçen gün içerisinde ortaya yeni bir moda çıkıyor hemencecik yayılıyor. Her modayı takip edişimizde, her dergiyi elimize alışımızda karşımıza yeni bir trend çıkıyor. Öyle ki genel olarak eski modaları yeniden değişik modeller ile harmanlayıp önümüze çıkarmaları da tuhaf bir karışıklık yaratmıyor değil. E haliyle durumlar böyle olunca insanlar çıkan yeni akımlara alışmakta zorluk çekiyor.

https://www.tesetturdunyasi.com.tr/tesettur-giyim-modelleri

Tesettür Akımlarında Hangi Renkler Uyumlu?

Her seferinde çıkan bu yeni tesettür akımlarında hangi renklerin uyumlu olacağı yaşlara göre hangi renklerin tercih edilmesi gerektiği de kişiler için önem arz ediyor. Orta yaş insanlar genel olarak üzerlerindeki kıyafetleri ön planda tutan renkleri tercih etmekten sakınıyorlar. Daha çok sadelikten ve ağırlıktan yana olmayı tercih ediyorlar. Tabii ki bu genel olarak gözlemlenen durumları içeriyor.

Kimler Hangi Renkleri Tercih Ediyor?

Daha gençlik çağlarında olan kişiler ise genellikle cıvır cıvır renkler olarak tabir edebileceğimiz, canlı ve enerjik renklerden yana yapıyorlar tercihlerini. Yine genel olarak söyleyebileceğimiz bir gözlemleme içermektedir. Tüm bunların yanında orta yaşlarda da oldukça enerjik renkleri tercih eden kimseler yok değil.  Aynı şekilde genç yaşlarda bu durumun tam tersini görebiliyoruz. İşte tam da bu durumda kişiler kendilerini hangi renklerle özgür hissediyor, hangi renklerle mutlu hissediyor ise o renkleri günlük yaşantıları içerisinde tercih etmeliler. Genel geçer kuralları bu durumlarda yok sayabiliriz. Herkes oluşturduğu kendi tarzında rahat edebildiği renkler ile tesettür kıyafet tercihlerini sürdürmeli.

Uygun Renkleri Nereden Öğrenmeli?

Genel bir model olarak karşımıza çıkan modayı yakından takip eden ya da yeni moda akımlarını ortaya çıkaran kimseler, bu konularda bize önemli rol model oluyorlar. Çünkü genellikle renklerin birbirleri ile uyumu, hangi yaşa hangi renk olmalı gibi pek çok tavsiyeler verebiliyorlar. İşte bu bağlamda edinilen tesettür hakkındaki tavsiyeler çerçevesinde kendimize uygun renkleri bulabilirsiniz. Her sezon tekrar tekrar değişimler geçirip tekrardan bizlerle buluşan akımlar içerisinde yaşınıza uygun renkler ve parçalar bulabilirsiniz. Her geçen gün çıkan bu akımlar içerisinde çıkış hızlarına ayak uydurmak biraz zor olsa dahi, çevreden edilen tavsiyeler çerçevesinde bu durum bir problem olmaktan çıkabilir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.