x
Tesettür Elbise Nasıl Seçilir Ne Dikkat Edilmelidir

Tesettür Elbise Nasıl Seçilir Ne Dikkat Edilmelidir

15 Haziran 2020

Yeni kapanmış genç bayanların sordukları önemli sorulardan biri de tesettür elbisenin nasıl seçileceği konusundadır. Tesettür elbise seçimi yaparken öncelikle tesettür adabına uygun kıyafetleri tercih etmelisinizç. Tesettür adabının ne olduğu konusuna gelince vücut hatlarını belli etmeyen gösterişi az, kıyafetlerin tamamıdır. Bu kıyafetler içinde dilediğinizi seçip kullanabilirsiniz. Örneğin kapalı kadınlar uzun yıllar boyunca pantolon giyemedi. Oysa pantolon etekten çok daha rahat ve kapalı bir kıyafettir. Tuniklerin çıkmaya başlaması ve dizlere kadar inen uzun tuniklerin olması nedeniyle pantolan giymöek artık kadınlar için daha rahat oldu.

https://www.tesetturdunyasi.com.tr/tesettur-abiye-modelleri

Tesettür Kıyafetler

Kapalı giyimde kıyafet seçerken dikkat etmeniz gereken tesettüre uyan kıyafet seçimidir. Bunun dışında renk ve model seçiminde bir sınırlamanın olduğunu düşünmeyin. Çünkü dışarıya çıktığınız zaman üzerinize alacağınız ferace ve benzeri kabaların zaten üzerinizi örttüğünü biliyorsunuz. Kadınlar arasında ve özel davetlerde kıyafet seçimi yaparken sizde kendi tercihlerinize ve zevklerinze göre bir seçim yaparak model oluşturabilirsiniz.

Tesettür Kıyafet Alırken

Yeni kapanan kadınların sordukları sorulardan biri de özel günlerde abiye giyip giyemeyecekleridir. Tesettür abiyelerin bulunması sayesinde özel günlerinizde abiye giyebilir ve tercih edebilirsiniz. Abiyelerin uzun yapısı ve bütün vücudu örten yapısı sayesinde çok daha güzel olacağınıza emin olabilirsiniz. Tesettür alırken dikkat etmeniz gerek nokta olan vücudunuzun belli olmaması konusunda tesettür abiye alırken de dikkatli olmalısınız.

Pantolon Abiyeler

Pantolon abiye tesettür abiye modelleri arasında bulunan bir çeşittir. Ancak pantolon giymeni,n doğası gereği daha spor ir görüntü verecektir. Bu durum vücudunuz belli olmasa bile gideceğiniz ortama uyum sağlama konusunda size zorluk çıkarabilir. Pantolon abiyeleri tunik ile tercih ettiğiniz zaman şık bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Tunik Abiyeler

Tunik ve pantolon veya tesettür abiye kombini günlük hayata ve özel davetlerde kullanılabilen bir kıyafet seçimidir. Ancak tunik ve pantolonun ne kadar şık olduğu konusunda bize nerede giyilebileceğini söyler. Bu alanda çok şık ve klasik kesim tunikler vardır. Bu sayede tunikleri de spor şıklığı halinde kullanarak birer abiye haline getirebilir ve kullanabilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.