x
Tesettür Abiye Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tesettür Abiye Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

05 Kasım 2019

Tesettür abiye kadınlar için ayrı bir ürün kategorisidir. Nişan, kına, düğün, eşsiz bir akşam yemeği gibi etkinliklerde sıkça tercih edilir. Bir kadın giydiği elbisenin içerisinde her zaman mükemmel ve parıltılı görünmek ister. Giydiğimiz her elbise gibi tesettür abiye de bizim tarzımızı ve tercihlerimizi yansıtır. Bunun yanı sıra hepimiz biliyoruz ki her kadın girdiği ortamda diğer herkesten daha zarif ve şık durmak ister. İşte tam da bu yüzden siz değerli misafirlerimiz için abiye seçiminde nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatacağız. Hadi başlayalım!

Bedeninizi Tanıyın.

Bu önemli ve ilk aşamadır. Kişinin kendi bedenini tanıması sadece bir yere giderken giyeceği tesettür elbise modelini değil aynı zamanda günlük hayatta kullanacağı tesettür etek veya tesettür tunik tarzını da belirler. Peki ‘’Bedeninizi Tanıyın’’da kasıt nedir? Uzun, kısa veya orta boylu olabilirsiniz. Her insan birbiri ile aynı değil ve bizi özel kılan da bu zaten. Eğer uzun boylu iseniz belden aşağısı uçuş uçuş olan ve kabarık olmayan bir abiye tam size göre! Kilonuz var ve bunu saklamak istiyor iseniz de göğüs altından gerisi tül olan bir tesettür abiye aradığınızı size verecektir. Elbiseyi üzerinize giydiğinizde hemen aynanın karşısına geçin. İlk bakmanız gereken şey omuz kol ve göğüs bölgesinde potluk olup olmadığıdır. Bu bölgelerde oluşan potluk tüm görüntüyü etkiler. Boyu kısa olan kadınların çoğu yüksek topuklu platform ayakkabıları tercih etmektedir. Eğer ayakkabınızı kapatan bir model tesettür abiye seçerseniz bu iyi bir seçimdir aksi takdirde ayakkabınız gözüküyorsa stiletto ayakkabılardan vazgeçmeyin!

tesetturabiye-minttesetturabiye

tesetturabiyebordoincidetaylitesetturabiye

Organizasyonun Türü ve Yakınlık Derecenizi Belirleyin.

Katılacağınız kına, nişan, düğün yada bunlar gibi bir organizasyonda giyeceğiniz tesettür abiyeler değişiklikler gösterir. Mesela bir düğün ise pul payet bir abiye tercih edebilirsiniz fakat nişan ise daha düz şifon tülleri olan bir abiye şık duracaktır. Organizasyonun büyüklüğü bu konuda en belirleyici özelliklerden birisidir. Az önce verdiğimiz nişan örneğindeki şifon tülleri olan abiye evde düzenlenen ve küçük bir ailelerarası etkinlikte fazla gelebilir. Bu tip bir organizasyonda ise daha düz ve sade elbiseler seçmelisiniz. 

Renginizi Seçin.

Renk seçerken ten renginize dikkat etmelisiniz. Koyu tenli bir kişide açık renkler fazla sırıtabilir. Yüzünüzü karanlık göstererek güzelliğinizi örtebilir. Bunun yerine yüzünüzü ön plana çıkaracak renklere odaklanın. En sevdiğiniz renklerden işe başlayabilirsiniz. Renk seçiminde bir diğer faktör ise kilonuzdur. Eğer zayıf iseniz açık renkleri tercih etmelisiniz. Çünkü koyu renkler sizi daha da zayıf gösterebilir ve elbisenizin ışıltısı kaybolabilir. Kilonuz var ise koyu renk ve dantelli abiye modelleri gibi hareketli elbiseler ile kilonuzu kapatabilirsiniz.

tesetturabiyekirmizi murdumtesetturabiye

Tesettür Dünyası olarak size hizmet vermekten zevk alıyoruz. Soru, görüş ve önerileriniz için 0850 433 32 44 no’lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.