x
Tesettür Abiye Çeşitleri

Tesettür Abiye Çeşitleri

03 Haziran 2020

Son zamanlarda tekstil sektörü alışveriş ile orantılı olarak oldukça genişlemiş durumda. Her geçen gün yeni bir ürün raflardaki yerini almaktadır. Genişleyen alışveriş sektörü yeni ürünlerin, yeni kıyafetlerin mağazalarda ve vitrinlerde yer almasını sağlıyor. Tüketim alışkanlığı hiç bir zaman bitmemekle her gün yeni bir modeli ileri sürülen bu kıyafetler arasında son zamanların yükselen kategorisi tesettür giyimidir. Tesettür giyimi oldukça geniş ürün yelpazesine sahiptir.

TESETTÜR GİYİM MODELLERİ

Tesettür giyimi daha çok başı kapalı bayanların tercih ettiği bir kategori olarak düşünülebilir. Tesettür giyim gelenek ve göreneklerine bağlı olan genç kız ve kadınların daha muhafazakar bir yaşam tarzı benimsemesi sonucu oluşmuştur. Daha kolları kapalı, boy olarak uzun elbise modellerinin bulunduğu bir giyim çeşididir.

Model olarak daha çok vücudu gizlemeye yönelik üretilmektedir. Bu sebeple bol kesim ürünlerinde çokça bulunduğu bir kategoridir. Günümüzün dünya görüşüne göre tasarlanan şık ve modern tesettür kıyafet modelleri ile kadınlar ve genç kızlar birçok farklı alanda tesettürlü kıyafetleriyle bulunabildikleri gibi, şıklıklarıyla da bütün gözleri üzerlerine çekmekteler. Bu modeller elbiseler, gömlekler, abiyeler, tunikler gibi çokça çeşitlidir

TESETTÜR GİYİMDE ABİYE

Artık tesettürlü hanımlar istedikleri renk ve modelde binlerce değişik markanın birbirinden farklı modellerini tercih edebilme şansına sahipler. En çok tercih edilen modellerden biri de abiyelerdir. Tesettür abiye modellerinin yüzlerce çeşidi bulunmaktadır. Bu noktada tesettür modelli bir abiye almak çok daha kolaylaşmaktadır. Bu abiye modelleri genellikle uzun kesimlidir. Çoğu zaman boy olarak bilekte ve daha aşağısında biten şekillerde oluşturulmaktadır. Özellikle bu abiye modelleri renkleri ile desenleri ile kumaşları ile daha da çok çeşitlenmektedir.

TESETTÜRDE ABİYE MODELLERİ

Bu çokça çeşitli abiye modellerinde biri daha bele oturan ve uzun kesimli abiyelerdir. En çok tercih edilen modeller arasında yer alan bu çeşit abiyeler kullanım kolaylığı sağarken daha şık görünmeyi sağlar. Tüm gün kendisini içinde rahat hissedeceği bir elbise herkes için vazgeçilmez bir konfordur. Bir diğer tesettür giyimde abiye modeli ise daha bol kesimli vücut hatlarının belli olmadığı bol kesimli abiyelerdir. Bu abiyeler ise daha da konforlu bir gün geçirilmesini sağlar. Bu modeli tercih edenler sürekli kıyafetini çekiştirmek zorunda kalmaz.

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.