x
İlkbahar Yaz Modası

İlkbahar Yaz Modası

10 Haziran 2020

İlkbahara girilen aylarda kışın içimizi bunaltan renkleri bir kenara kaldırma vakti geldi. Tıpkı sonbaharda olduğu gibi bu aylarda da renk tercihi yaprken yumuşak bir geçiş yapmak mümkün. Bunu yaparken sonbahar aylarında daha koyu renklere doğru bir seçim yapmak doğru iken ilkbahar aylarında tam tersi olarak açık renklere doğru bir geçiş yapmak doğru olacaktır. Örneğin lacivert veya mavi kullanılan kış aylarında açık mavi tonlarını yavaş yavaş kullanmaya başlayabilirsiniz. Özellikle kot elbiselerinizi bu aylarda giyebilirsiniz. Tesettür elbise modelleri arasında önemli bir yeri olan kot elbise modelleri ilkbahar aylarında rahatlıkla kullanılabilir.

Bahar Aylarında Ne Giyilir

Özellikle ilkbahar aylarında havanın değişiklik göstermesinden dolayı ne tür bir elbise seçeceğiniz konusunda zorlanma yaşayabilirsiniz. Bu zorluğu ortadan kaldıran tek bir elbise türü var. o da kot elbiselerdir. Çünkü kot elbiseler gerçekten soğuktan sizi korurken ilkbahar aylarının hafif sıcak geçmesinden dolayı da sizi sıcağa karşı hazır hale getirir. Bu aylarda giyebileceğiniz tesettür elbise modelleri arasındaki kot elbiseniz yoksa uzun kot tunikleri de tercih edebilirsiniz. Bu sayede. Hem şık hem de tarz bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kot Elbisenin Alternatifi

Kot elbisenin bir alternatifi var. o da keten elbiseler. Ancak keten elbiseleri yaza daha yakın zamanda giymenizde fayda var. çünkü o zaman soğuktan kurtulacağınız için daha rahat bir elbise tercihi yapmış olursunuz. Keten kullanımı oldukça rahat bir kumaştır. Keten kumaştan bir çok renkte yapılan elbise modeli mevcut. Hem şık hem de rahat yapıları sebebiyle özellikle spor şıklığını yakalamak isteyen kapalı giyimi tercih eden bayanlara sunuluyor. Sizde mutlaka kot veya keten elbise alarak  tesettür elbise modelleri arasında bir model daha dolabınıza ekleyebilirsiniz.

Elbise Seçmekte Zorlananlar

Elbise seçmekte zorlananlar her kumaştan ve her renkten elbise alarak seçimlerini daha kolay bir şekilde yapabilir. Dönemin modası hangi model olursa olsun belirli kumaştan yapılarak yapıldığı için sizde belirli kumaştan elbiseler bulundurmalısınız dolabınızda. Örneğin kot, keten, kumaş, saten, ipek ve şifon elbiseler yaz ve bahar için en uygun olanlarıdır.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.