x
Abiye Modasında Bu Sene Öne Çıkanlar

Abiye Modasında Bu Sene Öne Çıkanlar

13 Haziran 2020

Tesettür abiye modasında bu sene öne çıkan parçaları merak ediyorsanız bu yazıyı okumanız gerekiyor. Bilindiği gibi uzun yıllar boyunca tesettür kıyafet tercih eden bayanlara ayrı olarak hem özel günler için hem de günlük yaşamda giymek için belirli bir tasarımı olan kıyafetler üretilmiyordu. Artık her geöen gün kapalı giyimi tercih eden bayan sayısı arttıkça üstelik genç bayanlarda kapanma sayısı arttıkça bu konudaki eksiklik daha göze batar bir hal aldığı için bu alandaki eksiklik yeni bir moda akımının doğmasına sebep oldu. Bu sayede her geçen yıl gelişen bir tesettür modası ortaya çıktı.

Tesettür Modasında Bu Sene

Tesettür modası tesettür abiye modellerinden her türlü tesettür giyimi kapsıyor. Bu nedenşe bu giyim türlerini içine alan ve her yıl değişen ve gelişen bir akım başladı. Tunikler, feraceler ve daha birçok kıyafet parçası böyle ortaya çıktı ve model sayısı arttı. Bu sene tesettür modasına hakim olan renklerden başlamak gerekirse özellikle fuşyadan koyu tonlara doğru hakim bir renk ağırlığını görmek mümkün. Özellikle koyu renklerin diğer senelere oranla daha çok kullanıldığını görüyoruz.

Neden Koyu Renk

Tesettür modası ilk ortaya çıktığında koyu yerine daha çok açık renklerin kullanıldığını görmüştük. Çünkü geçmiş zamanlardan bu yana kapalı giyinen kadınlar için üretilen kıyafetlerin hemen hemen hepsi koyu tonlardaydı. Bir anda başlayan bu moda akımı bu duruma bir son vererek açık renk hakimiyetini göstermişti. Ayrıca açık renk kıyafetinde giyilebileceğii bizlere kanıtlamıştır. Tesettür abiye modellerinden her türlü kıyafete kadar açık renk hakim olmuştu. Bu sene ise bu durumun tersi bir durum olmadan ancak bu moda akımının normale dönmeye başlamasıyla dah akoyu tonların hakim olduğunu görüyoruz.

Açık Renklerden Koyu Renklere

Koyu renk denildiği zaman aklınıza siyah, gri vekahverengi gibi sıkıcı renkler gelmesin. Renkli ama açık olmayan tonların kullanılmasıyla oluşturulan bu sene ki tesettür modası daha belirgin bir şekilde gözümüze çarpıyor. Diğer yandan bu renklerin hakimiyetinin sürdüğünü söylemek mümkün

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.