x
Tesettür Büyük Beden Nasıl Giyinmeli?

Tesettür Büyük Beden Nasıl Giyinmeli?

28 Ağustos 2020

Tesettür giyim dinimizin getirdiği şartları yerine getirerek giyim tarzında da bu şartlara yer verilmesidir. Kadınların bu konuda dikkat etmesi gereken birçok husus bulunmaktadır. Yazımızda tesettür giyimin nasıl olması gerektiğini ve özellikle tesettür büyük beden için birkaç detayı paylaşacağız.

Tesettür Giyimin Şartları Nelerdir?

Tesettür giyim aslında görüldüğü kadar zor şartlara sahip değildir. Dikkat etmeniz gereken birkaç nokta dışında çok büyük bir farklılıkta yaşamanıza gerek yok. Unutmamalısınız ki tesettür giyim aslında bedeninizi gizlemenizi, örtmenizi gerektirmektedir. Bu cümle sizi umutsuzluğa kaptırmasın. Tesettür giyimin getirdiği şartlar ile şık olmanız oldukça mümkün.

Tahmin edeceğiniz üzere, tesettür giyimin mantığında dar kıyafetlere yer yok. Çünkü bu tipteki kıyafetler vücudunuza yapışacak ve sahip olduğunuz hatları belli edecektir. Olabildiğince dar kesimdeki kıyafetlerden kaçınmalısınız.

Tabi ki kıyafetin kumaşı ve yapısı da bu konuda önem kazanmaktadır. Hayal tülü gibi vücudun bölgelerini belli edecek türdeki kumaşlar kullanılamamaktadır.

Ayrıca kadınlar için sadece ayak, el ve yüz bölgelerinin açıkta kalması gerektiğini unutmamalısınız. Bu durumda dikkat edilmeyen bir nokta da bilek üstünde biten pantolon paçalarıdır. Kıyafetlerinizde bu konuya da dikkat etmelisiniz.

Tesettür Büyük Beden Nasıl Giyinmelidir?

Öncelikle büyük bedenlere dayatılmış olan siyah, bordo ve lacivert gibi koyu renkler ile artık vedalaşmanızı tavsiye ederiz. Evet, bu renkler sizi daha zayıf ve asil gösteriyor fakat her rengi giymeye hakkınız var. En azından dolabınızda cıvıl cıvıl duracak canlı renklere yer açmayı deneyebilirsiniz.

Kıyafetimizin her zaman tek parçadan oluşmaz. Etek ve gömlek, pantolon ve tunik gibi ikili kombinlerinizde renk uyumu dikkat çekecektir. Birbirine zıt renkler kendini daha çok belli edecek bu da fazla kilolarınızı ele verebilir. Onun yerine uyumlu renkleri birbirine uydurursanız daha zarif gözükebilirsiniz.

Desenler artık gözünüzü korkutmasın. Zaman zaman desenler sizi daha da şişman gösterebilir ama bu her desen için geçerli değil. Özellikle dikey çizgili kıyafetler kullanarak hem daha uzun hem de daha ince görünebilirsiniz.

Aksesuar kullanımınıza özen gösterin. Aksesuar her kıyafeti zenginleştirme özelliğine sahiptir. Böylelikle hem günlük hayatınızda bile gösterişli görünecek hem de dikkatleri kilonuza değil aksesuarınıza çekmiş olacaksınız.

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.