x
Şal ve Eşarp Nasıl Temizlenmelidir?

Şal ve Eşarp Nasıl Temizlenmelidir?

08 Haziran 2018

KURU TEMİZLEME

Eşarp veya şalların temizliğinde en kolay ve en iyi çözüm elbette kuru temizlemedir. Uzun ömürlü bir kullanım için hiçbir şeyi dert etmeniz gerekmez. Ancak onlarca şal veya eşarbınız varsa bir süre sonra kuru temizleme maliyeti canınızı sıkabilir.

Ancak ciddi şekilde lekelenmiş bir şal veya eşarbınız varsa başka çareniz yok. Mutlaka kuru temizlemeye vermeniz gerekecektir.

ELDE YIKAMA

Şal veya eşarplarınızı makinede yıkamanızı önermiyoruz ancak zaman açısından tasarruf etmeniz açısından yıkama işlemini makinenizi en hassas programına alıp gerçekleştirebilirsiniz. Ancak makinede yıkama yaptığınız da kesinlikle sıkma işlemi yapmayınız. Kullanacağınız temizleyici ise çok az yeni doğan bebek şampuanı ya da şal şampuanı olabilir.

Kesinlikle normal deterjanları ve yumuşatıcıları kullanmayın. Su sıcaklığını ise 20-30 derece arasına ayarlayın. Şal veya eşarplarınızı asla güneşte veya kalorifer radyatörleri üzerinde kurutmayın. Bu şal ve eşarplarınızın parlaklığını yitirmesine ve liflerinin zarar görmesine yol açar.

Elde yıkama yöntemi yapacaksanız da –ki bu yöntem daha sağlıklıdır- şal veya eşarplarınızın üzerine bir miktar bulaşık deterjanı dökerek temizliğini sağlayabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.