x
Eşarp Alışverişi

Eşarp Alışverişi

14 Temmuz 2020

Tesettür alışveriş yapacağınız zaman vazgeçilmez olarak alacağınız parçalardan biride eşarplardır. Eşarp alışverişi yaparken seçim yapmak konusunda zorlanabilirsiniz. Ancak seçimleriniz sizi etkileyecek ve aklınız karışacaktır. Çünkü birbirinden güzel eşarplardan gisini almanız gerektiği konusunda belirli bir fikre varamayabilirsiniz. Alışveriş yaparken kadınların en çok zorlandığı konulardan biri de karar verememektir. Bu alışverişlerde birbirinden güzel kumaş türlerinin bulunması da seçiminizi zoraştırabilir

Hangi Tür Eşarp Alınmalı

Öncelikle alacağınız eşarbı nerede kullanacağınız belirlerseniz ona göre bir seçim yapmanız daha kolay olabilir. Örneğin bir düğünde takacaksanız giyeceğiniz kıyafete göre kolaylıkla renk ve kumaş türünü seçebilirsiniz. Diğer yandan eşarp seçiminde size fikir veren birinin bulunması son derecede önem arz eder.

Eşarp Seçerken

İpek veya saten gibi ağır kumaştan eşarp seçimi yaparken giyeceğiniz kıyafete göre eşarp belirlemeniz gerekir. bu nedenle kıyafetinizi aldıktan sonra eşarp seçimi yapmanız gerekir. tesettür alışveriş mağazalarında öncelikle kıyafet seçimş yapıp ardından eşarbı kıyaetinize uydurmalısınız. Çünkü kıyafete uygun eşarp bulmak eşarba uygun kıyafet bulmaktan çok daha kolaydır.

Renk Seçimi

Tesettür alışveriş durumlarında zorlanılan bir diğer durumda eşarplarda renk seçimidir. Özellikle orta yaşlı bayanlar bu alanda epey zorlanır. Çünkü yaşları gereği fazla renkli giyinmek istemezler. Diğer yandan çok sade ve düz eşarp takmak artık moda olmayan bir tarz olduğu için de istedikleri eşarbı bulmakta zorlanabilirler.

Model Seçimi

Eşerp seçerken en çok zorlanılan olaylardan biri de şarplarda model seçimidir. Eşarp modellerinin birbirinden güzel olması seçim yapmanızı zorlaştırabilir. Diğer yandan model seçerken yılın modasına bakmanız daha iyi olacaktır. örneğin bu sene eşarplarda moda olan düz eşarp takmaktır. Ancak dümdüz eşarplar yerine üzerinde çeşitli pile desenleri veya kendilinden kare desenleri olan eşarplar oldukça moda. Üstelik düz renk eşarpları dilediğiniz kıyafetle kolaylıkla kullanabilirsiniz. Örneğin düz siyah veya düz pembe bir eşarbı dilediğiniz renk kıyafetin üzerine takabilirsiniz. Diğer yandan günlük hayatta eşarp takmak yerine yemeni ve yazmaları da tercih edebilirsiniz. Ayrıca şal takmayı tercih edip hem gündelik şıklığı yakalayabilir hem de rahat olabilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.