x
Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

21 Haziran 2018

Günümüzde ayakkabı müşterilerinin büyük bir çoğunluğu, ayakkabı seçimini kıyafetlerine göre yapmaktadır. Bu durum bazen yanlış ayakkabı seçimi ve peşinde ciddi ve kalıcı ayak ve ortopedi sorunlarını getirmektedir. 

Ayakkabı almadan önce ayağınızın ve ortopedi durumunuzun tespitini doğru bir şekilde yapmalısınız. Taban rahatsızlığı olan bir birey en pahalı ayakkabıyı bile giyse ayakları kesinlikle rahat etmeyecektir.

Bu sebeple ayakkabı seçmeden önce ayaklarınızın terleme, mantar, taban ve ortopedik rahatsızlıklarının olup olmadığını tespit etmeniz gerekmektedir. Bu tespit sürecinden sonra ayakkabı numarası seçimi gelmektedir.

Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ayakkabı seçiminin ardından dikkat edilmesi gereken bir husus ise deneme aşamasıdır. Ayakkabı müşterileri çok beğendikleri modelin sadece tekini deneyip alışverişlerini tamamlamaktadırlar. Bu tür alışverişlerin sonrasında müşteriler ayakkabıdan kaynaklı bazı sorunlar yaşamaktadırlar.

Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? 1

Yeni bir ayakkabı denerken sağ ve sol olarak her iki ayakta yeni ayakkabı denenmelidir. Çünkü sağ ayak numarası ile sol ayak numarası aynı değildir bu sebeple nadiren de olsa ayakkabının teki rahatsızlık verebilir.

Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? 2

Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? 3

Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? 4

Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? 5

Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? 6

Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? 7

Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? 8

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.